بهترین آنتی ویروس های رایگان کدامها هستند؟

داشتن یک آنتی ویروس امن و مطمئن یکی از نکات بسیار مهم در حفظ امنیت در دنیای دیجیتال است، از آنجایی که امروزه همه ی افراد به دلیل استفاده از تکنولوژی(چه از طریق گوشی تلفن هوشمند و چه سیستم های کامپیوتری) دارند، باید از حریم و امنیت خود در فضای مجازی محافظت کنند. در این مطلب؛ بهترین آنتی ویروس های رایگان را به شما معرفی میکنیم.

 آنتی ویروس های رایگان

یکی از بهترین آنتی‌ ویروس‌های رایگان «Avast» است که طبق گزارش‌های رسیده از کاربران ایران متاسفانه در حال حاضر این ابزار در کشور مسدود شده است و امکان استفاده از آن وجود ندارد. اگر در کشوری غیر از ایران زندگی می‌کنید توصیه ما به شما استفاده از نسخه رایگان، امن و سبک آنتی‌ویروس آواست است. از قابلیت‌های ویژه این ابزار می‌توان به حفاظت از شما هنگام وب‌گردی و رابط کاربری ساده آن اشاره کرد. این آنتی‌‌ویروس همچنین مجهز به نرم‌افزار ضد جاسوسی و دزدی اطلاعات و سیستم Anti-Rootkit است. (لینک دانلود)

آنتی ویروس داخلی ویندوز 10

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین ابزارها برای کاربران ویندوز «Windows Defender» یا آنتی‌‌ویروس داخلی ویندوز ۱۰ است که همراه با ویندوز روی دستگاه شما نصب می‌شود و استفاده از آن رایگان است. به عبارت دیگر Windows Defender، آنتی‌‌ویروس رسمی شرکت مایکروسافت است که از شما در مقابل نفوذ ویروس‌ها، نرم‌افزارهای مخرب و تهدید‌ها محافظت می‌کند.

نحوه فعال سازی آنتی ویروس داخلی ویندوز10(ویندوز دیفندر)

برای فعال‌کردن این ابزار امنیتی وارد قسمت Settings ویندوز شوید. روی گزینه Update & Security کلیک کنید. در نوار سمت چپ روی Windows Defender بزنید و بعد وضعیت قسمت Real-Time Protection را روی ON قرار دهید. (این ویندوز همیشه در پشت صحنه فعال است و از سیستم شما به خوبی محافظت می‌کند.)

آنتی ویروس ویندوز10

آنتی ویروس bitdefender، ابزاری امن

آنتی‌ویروس رایگان و مطمئن دیگر، Bitdefender است؛ ابزاری که نه فقط برای ویندوز بلکه برای مک‌ او‌.اس و اندروید هم نسخه رایگان و امن دارد؛ نسخه‌ای که قابلیت تشخیص فایل‌ها و لینک‌های آلوده را دارد، ضمن این‌که اگر به سایت مخربی مراجعه کنید به شما اخطار می‌دهد. بیت‌دیفندر بسیار سبک است و تاثیر منفی بر عملکرد سیستم‌عامل شما ندارد. (لینک دانلود)

در پایان توصیه می‌کنیم با توجه به نوع سیستم‌عامل خود حتما یکی از این ابزارها را روی دستگاه خود نصب کنید. ضمنا فراموش نکنید استفاده از آنتی‌ویروس کافی نیست و نمی‌تواند امنیت سیستم شما را به صورت کامل تامین کند؛ بنابراین حتما از ابزارهای امنیتی دیگری هم استفاده کنید.

منبع: cnet

نظرات کاربران