طرز تهیه کوکوی مرغ، غذای ساده و بسیار خوشمزه

کوکوی مرغ از انواع غذاهایی است که به سادگی می توان در خانه تهیه کرد. گوشت مرغ از انواع گوشت سفید و با کلسترول کم و در دسترس است. در این مطلب نحوه طرز تهیه کوکوی مرغ را آموزش خواهیم داد.

دستورالعمل پخت کوکوی مرغ

مواد لازم برای تهیه و پخت کوکوی مرغ

مادهمقدار
مرغ  یک عدد
آبلیمو تازه یک یا دو قاشق غذاخوری
تخم مرغ10 عدد
زعفران ساییده شدهنصف قاشق چای خوری
پیازداغسه قاشق چای خوری
جوش شیرینیک قاشق مربا خوری
نمک و فلفل و دارچینبه مقدار لازم

دستور طرز تهیه و پخت کوکوی مرغ

در ابتدا مرغ را تمیز کنید و بشویید و همراه با یک پیمانه آب و مقداری نمک و فلفل و 1 قاشق از پیاز داغی که آماده کرده اید،درون یک قابلمه بگذارید و روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید کاملا بپزد.

به پختن موارد گفته شده تا زمانی که فقط در حد 1 یا 2 قاشق از آب در قابلمه باق مانده باشد؛ ادامه دهید. سپس مرغ را از قابلمه بیرون آورید و پوست و استخوان های آن را کاملا جدا کنید و سپس گوشت آن را به صورت نگینی خرد کنید. دقت کنید که گوشت مرغ را زیاد خرد نکنید. بعد از آن، تخم مرغ هایی را که آماده کرده اید را در طرفی بشکنید و آن قدر هم بزنید که کف کند.

سپس زعفران را که از قبل ساییده اید و در آب جوش حل کرده اید را به همراه نمک و فلفل و دارچین و 2 قاشق از پیاز داغی که باقی مانده است را به تخم مرغ ها اضافه کنید. همچنین جوش شیرین را در مقداری آب سرد حل کنید و به مایه تخم مرغ بیفزایید. سپس گوشت های خرد شده را به همه این مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. در همین زمان یک ماهیتابه آماده کنید و مقداری روغن داخل آن بریزید و اجازه دهید داغ شود، سپس مواد کوکو را داخل ماهیتابه بریزید و آن را صاف کرده و درب تابه را بگذارید و شعله را کم کنید که آرام آرام بپزد. وقتی که یک طرف آن سرخ شد به آرامی کوکو را برگردانید تا طرف دیگر آن هم سرخ شود.

منبع: کانال تلگرام مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران