تصاویری از سردترین نقطه جهان که انسان در آن زندگی می کند

تصاویری از سردترین نقطه جهان که انسان در آن زندگی می کند

یکی از سردترین نقاط مسکونی جهان به نام “اویمیاکون” در روسیه وجود دارد؛ این روستا در شمال شرقی ایالت “یاکوتیا” در روسیه قرار گرفته و ناسا آن را به عنوان سردترین نقطه جهان معرفی کرده‌است؛ اویماکون در زبان مردم سیبری به معنی “آب یخ زده” نامگذاری می‌شود. دمای این روستا، در فصل زمستان به ۷۲- درجه سانتی‌گراد می‌رسد و در سال ۱۹۲۴ با دمای ۹۶- درجه رکورد سردترین منطقه روی کره زمین را زده است!

سردترین نقطه جهان

در این شهر، آب رودخانه یخ نمیزند و فریز نمی شود اما زمین در عمق 5000 فوتی یخ می زند و تحت تاثیر فشار زمین، آب به سطح می رسد.

سردترین نقطه جهان

در دمای منفی 75 درجه آنجا ، یک فرد بدون محافظت ممکن است در عرض چند ثانیه حتی با یک باد تصادفی دچار آسیب شود و سرمای شدید بخورد . دماسنج در آنجا یخ می زند و آب در حال جوش پخش در هوا نیز، به سرعت به یک تکه برف یا یخ تبدیل می شود .

اویمیاکون در روسیه

تمام سوغاتی ها در این شهر با شماره منفی 71/2سانتی گراد در سال 1926 توسط سر جی اوبرو شو ثبت شده است، که نشان دهنده گرم ترین درجه این شهر می باشد . اما در چنین شرایط ظاهرا غیر انسانی، مردم محلی آنجا موفق به یافتن یک سازش با طبیعت شده اند.

سردترین مکان مسکونی جهان
شهر اویمیاکون در روسیه

ساکنان آنجا از هوا و آب پاک و تمیز، سبک زندگی فعال و غذای سالم لذت می برند. رژیم غذایی اصلی آنها ماهی، گوشت اسب و محصولات لبنی است. آنها با جمع آوری توتهای وحشی، کمبود میوه را جبران می کنند .

سردترین نقطه مسکونی جهان
سردترین نقطه جهان
سردترین نقطه جهان
سردترین نقطه جهان
سردترین نقطه جهان در روسیه
سردترین نقطه جهان

منبع: شریان

نظرات کاربران