طرز تهیه و دستور پخت ته چین مرغ

دستور پخت و نحوه تهیه ته چین مرغ چگونه است؟

ته چین مرغ از آن غذاهای پرطرفدار، خوشمزه و با اصالت است که می توانید در مهمانی ها هنر آشپزی خود را به نمایش بگذارید، در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه و دستور پخت ته چین مرغ را به روشی ساده آموزش دهیم.

طرز تهیه ته چین مرغ

مواد لازم برای ته چین مرغ

مواد لازممقدار لازم
برنج1 کیلو گرم
مرغ1 عدد
ماستیک لیوان(570 گرم)
روغن مایع350 گرم
زرده تخم مرغ4 عدد
زعفران ساییده2 قاشق چای خوری
نمک و ادویهبه مقدار لازم
قارچ خرد شدهبه میزان دلخواه

دستور پخت ته چین مرغ

مرحله اول: گوشت مرغ را با مقداري آب و نمك و ادويه بپزيد. هنگامي كه مرغ پخت و حدود يك استكان آب آن باقي ماند, آب مرغ را جدا كنيد. پس از درآوردن استخوان‌های آن، مرغ را به قطعات کوچک‌تر تقسيم كنيد. زعفران را در مقدار كمي آب گرم حل کرده و آن را با دو زرده تخم‌مرغ, تمام ماست و مقدار كمي نمك و فلفل مخلوط‌ کنید. مرغ پخته‌شده را حداقل به مدت سه تا چهار ساعت در مخلوط ماست داخل يخچال بگذاريد. قارچ‌ها را با آب ليمو و روغن سرخ‌کنید و كنار بگذاريد. برنجي را كه از قبل خيس كرده‌ايد بجوشانيد و آبكش كنيد.

مرحله دوم: دو عدد زرده تخم‌مرغ, 150 گرم روغن و نصف مخلوط ماستي را كه مرغ را در آن خوابانده بوديد با دو تا سه كفگير برنج مخلوط‌کنید و در ته ديگ يا قابلمه بريزيد و با ته قاشق آن را صاف كنيد. مقداري مرغ به صورت يك لايه نازك روي ته ديگ بچينيد و روي آن نيمي از پلو را بريزيد. بقيه مرغ را روي برنج بچينيد و بقيه برنج را نيز روي مرغ بريزيد و سطح مرغ را با برنج بپوشانید. آب مرغ را با يك قاشق چای‌خوری زعفران مخلوط‌کنید و روي برنج بريزيد.

مرحله سوم: سطح برنج را با كفگير كمي فشار دهيد تا برنج كمي فشرده شود. باقيمانده مخلوط ماست را روي برنج بريزيد. سه تا چهار قاشق غذاخوری روغن را آب کرده، روي برنج بريزيد و آن را دم كنيد. بعد از يك ساعت و نيم ته چين آماده است. پس از دم كشيدن، به سرعت قابلمه را در ديس وارونه كنيد تا ته چين به شكل قالبي خارج شود.

منبع: کانال آشپزی آسان

نظرات کاربران