بیوگرافی کیمیا علیزاده و ماجرای مهاجرت او به هلند+ تصاویر

کیمیا علیزاده، قهرمان تکواندوکار ایرانی مهاجرت کرد!

کیمیا علیزاده که در المپیک 2016 توانست با کسب مدال برنز به نخستین مدال آور ورزش زنان ایران در تاریخ المپیک تبدیل شود به تازگی به هلند مهاجرت کرده و دیگر قصد ندارد برای ایران بازی کند.

کیمیا علیزاده و ماجرای مهاجرت او

بیوگرافی کیمیا علیزاده

نام : کیمیا

نام خانوادگی : علیزاده زنوزی ( alizadeh zenoozi ) – جریان پسوند زنورین چه بود ؟

شهرت : کسب نخستین مدال بانوان ایران در تاریخ المپیک ، کسب نخستین مدال جهانی بانوان ایران – مسابقات جهانی 2015 روسیه

تاریخ تولد: 19 تيرماه 1377

محل تولد: كرج

محل سکونت: كرج

تحصیلات: محصل

وضعیت تاهل: متاهل

تعداد خواهر و برادر: يك برادر (كيان – 14 سال)

قد: 183 سانتي متر

کوتاه از زندگی کیمیا علیزاده

درباره کیمیا علیزاده :

کیمیا علیزاده زنوزی زاده 19 تیر ماه 1377 در کرج ؛ اصالت پدری وی شهر زنوز ( zonuz ) در نزدیکی تبریز و اصالت مادر وی استان اردبیل است . پدر کیمیا علیزاده با 43 سال سن صاحب یک کارگاه ساخت رومیزی است و تعدادی کارمند برای وی مشغول به کار هستند . مادر کیمیا علیزاده ، این دختر پر استعداد را از سن 7 سالگی تشویق به شرکت در کلاس های تکواندو نمود و در آن زمان هدف فقط اوقات فراغت بود اما با گذر زمان و شکوفایی استعداد کیمیا ، کم کم پا در مسابقات کشوری گذاشت و خوش درخشید . و تا به امروز در سطوح بین المللی بسیار موفق عمل کرده است . کیمیا ابتدا وارد رشته ریاضی فیزیک شد اما بنا به مشکلات ورزشی تصمیم به تغییر رشته به تجربی گرفت که همین مساله وی را یک سال از درس دور نمود اما با این حال کیمیا در تحصیل بسیار کوشا و مشتاق است . این ورزشکار به دلیل کسب مقام های بین المللی از جانب وزارت علوم بدون کنکور پذیرفته شده است و قصد دارد پس از طی دوران متوسطه در رشته فیزیوتراپی تحصیل کند تا کمک حال ورزشکاران پس از خود باشد .

وی قصد دارد تا پس از المپیک ریو 2016 در وزن 67 کیلوگرم تکواندو را آغاز کند تا در المپیک 2020 توکیو شاهد مدای طلای وی باشیم .

ماجرای مهاجرت کیمیا علیزاده به کشور هلند

به گزارش مشرق، این تکواندوکار که در بازی‌های المپیک ریو موفق شد نخستین مدال برنز بانوان تکواندوکار ایران را کسب کند، چندی پیش به همراه همسرش که یک والیبالیست است ویزای اسپانیا را دریافت می‌کند و از طریق این کشور راهی هلند می‌شود.

این عضو تیم ملی تکواندو ایران هنوز در هلند به سر می‌برد و برای اینکه در این کشور بماند یا نه تصمیم نهایی را نگرفته است. طبق قوانین فدراسیون جهانی تکواندو، یک ورزشکار در شرایطی می‌تواند برای کشور جدید مبارزه کند که سه سال از مبارزه اش برای کشور خودش گذشته باشد.

علیزاده در مسابقات جام جهانی که شهریورماه سال جاری به میزبانی چین برگزار شد در بخش تیمی برای ایران مبارزه کرده است.

البته با حمایتی که فدراسیون جهانی تکواندو از ورزشکاران پناهنده انجام می‌دهد، در صورتی که این تکواندوکار در هلند پناهنده شود می‌تواند زیر پرچم فدراسیون جهانی در بازی‌های المپیک توکیو حضور داشته باشد. این هم به شرطی است که علیزاده مصدومیت نداشته باشد و بتواند خود را از نظر فنی به شرایط مبارزه برساند.

تصاویر کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده
کیمیا علیزاده
کیمیا علیزاده در کنار دوستانش
کیمیا علیزاده در کنار همسرش
تصویری از مراسم ازدواج کیمیا علیزاده
تصویری از کیمیا علیزاده
کیمیا علیزاده
کیمیا علیزاده تکواندوکار

منبع: اینستاگرام کیمیا علیزاده

نظرات کاربران