آموزش ساخت شابلون دیوار در خانه

چگونه در خانه شابلون بسازیم؟

با شابلون دیوار می توانید بدون نیاز به کاغذ دیواری طرح های زیبا را بر روی دیوار خانه خود ایجاد کنید. در این مطلب قصد داریم تا روش ساخت شابلو دیوار در خانه را آموزش دهیم.

آموزش ساخت شابلون دیوار در خانه

وسایل لازم برای ساخت شابلون دیوار

رنگ آکریلیک با دو رنگ سفید و رنگی ( رنگ دلخواه شما ) بر پایه آب

غلتک رنگ کوچک

غلتک رنگ استاندارد

مداد نرم

نوار فلزی اندازه‌گیری

استنسیل ( کاغذ یا مقوا نیز خوب است )

مرحله اول

با کمک یک غلتک دیوار را خوب خشک کنید. رنگ را در ظرف مناسبی ریخته و کمی با آب رقیق کنید.

آموزش ساخت شابلون در خانه

مرحله دوم

باید ببینید برای دیوار شما چند طرح لازم است. مثلاً اگر می‌خواهید طرح شما از سقف تا کف باشد باید ارتفاع هر گل را محاسبه کرده و با اندازه گرفتن ارتفاع دیوار ببینید به چند گل نیاز دارید. بعدازاینکه با مداد روی کاغذ طرح خود را کشیده و آن‌ها را بریدید باید با دیوار تنظیمشان کنید. با کمک چسب نواری کاغذها را درست روی دیوار بچسبانید. باید برای حساب کردن تعداد گل‌ها به اول و آخر کار خود دقت داشته باشید.

آموزش ساخت شابلون

مرحله سوم

بعد از نصب کردن استنسیل روی دیوار می‌توانید با کمک اسپری یا غلتک رنگ را روی آن بمالید. ابتدا رنگ کمی برداشته و لایه‌ی نازکی بزنید. برای طرح‌های کوچک‌تر از غلتک کوچک استفاده کنید تا رنگ از آن بیرون نزند. می‌توانید حتی در صورت نیاز به جای غلتک از قلم‌مو کمک بگیرید.

شابلون دیواری

مرحله چهارم

بعد از اینکه کارتان تمام شد استنسیل را آهسته از دیوار جدا کنید و بگذارید رنگ خشک شود. این کار را برای کل جای طرح دار تکرار کنید. باید برای گذاشتن استنسیل بعدی دقت کافی داشته باشید تا فاصله‌ی مناسبی داشته باشد. می‌توانید با مداد روی دیوار علامت بزنید.

منبع: template

نظرات کاربران