آموزش طرز تهیه کیک کشمشی خاص و خوشمزه

کیک کشمشی که اصطلاحاً نان کشمشی نیز شناخته می شود از شیرینی های ساده و راحت است که در این مقاله به طرز تهیه آن می پردازیم.

طرز تهیه کیک کشمشی

مواد لازم برای تهیه کیک کشمشی

مواد لازممیزان لازم
آرد5 پیمانه
شکر نارگیلنصف پیمانه
مایه‌ی خمیر1 قاشق غذاخوری
نمک 1 قاشق چای‌خوری 
شیر نارگیل1.5 پیمانه
کره‌ی گیاهی نصف پیمانه
کشمش1 پیمانه
پوست پرتقال1 قاشق غذاخوری، رنده شده
پوست لیمو1 قاشق غذاخوری، رنده شده

طرز تهیه کیک کشمشی

مرحله اول: در یک کاسه‌ی بزرگ 2 پیمانه آرد، شکر، مایه‌ی خمیر و نمک را ترکیب کنید. شیر نارگیل و کره را به آن بیفزایید. خوب هم بزنید. کشمش، پوسته‌ی پرتقال و پوسته‌ی لیمو را اضافه کنید. باقی‌مانده‌ی آرد را بریزید و هم بزنید تا خمیری نرم شکل گیرد. شاید همه‌ی آرد استفاده نشود پس به تدریج آن را اضافه کنید تا خمیرتان آماده شود. خمیر را داخل سینی پختی که آرد مالیده‌اید بریزید و برای 8 دقیقه آن را هم بزنید. در صورت نیاز کمی دیگر خمیر اضافه کنید.

مرحله دوم: خمیر آماده را داخل یک کاسه‌ی چرب بریزید. خمیر را داخل ظرف بچرخانید تا بالای آن کمی چرب شود. روی ظرف را با پلاستیک پوشانده و برای یک ساعت در جایی گرم بگذارید. خمیر را به سینی آردی برگردانید و برای 5 دقیقه‌ی دیگر ورز دهید. خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. آن را به شکل دو قرص نان درآورید. قرص نان‌ها را در ظرف مخصوص با ابعاد 23 در 12 سانتی‌متر قرار دهید. روی آن را پوشانده و برای 30 دقیقه یا تا زمانی که اندازه‌ی آن‌ها دو برابر شود بگذارید بمانند.

مرحله سوم: برای 40 دقیقه آن‌ها را در دمای 177 درجه‌ی سانتی‌گراد بگذارید بپزد. بعد از پخت کامل زمانی که روی نان می‌زنید باید صدایی شبیه به توخالی بودن بدهد.

منبع: آشپزی آسان

نظرات کاربران