جذابترین و شلوغ ترین جشنواره های دنیا را بشناسیم

جذابترین و شلوغ ترین جشنواره های دنیا را بشناسیم

در جای جای جهان جشنواره های مخختلف و پرشوری برگذاری می شود، جشنواره‌هایی که میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا در آن حضور پیدا می‌کنند تا شادی کنند و در زندگی در زمان حال و لذت بردن از آن را تجربه کنند. در این مطلب شما را با برخی از شلوغ ترین و جذاب ترین جشنواره ها و فستیوال های سراسر دنیا آشنا خواهیم کرد.

شماره یک: کارناوال ریو دو ژانیرو (Rio de Janeiro Carnival)- ریودوژانیرو، برزیل

کارناوال ریو جشنواره‌ای بسیار مشهور که هر ساله قبل از غروب خورشید در ایامی خاص در شهر ریودوژانیو برزیل برگزار می‌شود و گفته می‌شود که بزرگ‌ترین جشنواره در جهان با حضور بیش از 2 میلیون جمعیت در خیابان‌ها، است. برگزاری اولین جشنواره ریو به سال 1823 باز می‌گردد.


شماره دو: جشنواره سال نو چینی‌ها

جشنواره سال نو چینی بزرگ‌ترین تعطیلات و روز مهم برای چینی‌ها در چین و سایر کشورهایی که چینی ها زندگی می کنند محسوب می‌شود که همراه با آتش‌بازی، لباس اژدها و لباس‌های نمادین، فانوس، گل، رقص و شادی، همراه است. همچنین به عنوان جشن بهار هم شناخته می‌شود. این جشن به طور سنتی در شب سال نو چینی‌ها، آخرین روز از آخرین ماه تقویم چینی، برگزار می‌شود. جشنواره فانوس نیز زمانی که 15 روز از ماه اول سال بگذرد، برگزار می‌شود که آن هم جشن پر‌طرفداری است.


شماره سه: جشنواره گل و لای، کره جنوبی

یک شرکت آرایشی در کره جنوبی یک خط از محصولات زیبایی را با استفاده از گل و لجن تهیه می‌کرد و از آنجایی که نمی‌خواستند هزینه‌ای برای آگهی و تبلیغات اختصاص دهند، تصمیم گرفتند جشنی بدین صورت راه‌اندازی کرده تا مردم حین بازی و شادی از فواید گل و لجن نیز با‌خبر شوند. این جشنواره هر سال در شهر بوریئونگ در کره جنوبی برگزار می‌شود و با غوطه‌ور شدن در استخر گل، موزیک زنده، طب سوزنی و.. همراه است.


شماره چهار: جشنواره مرد سوزان – صحرای بلک راک، نوادا، ایالات متحده آمریکا

رویدادی سالانه است که 48هزار نفر در صحرای بلک راک گرد هم می‌آیند تا هنر و موسیقی را گرامی بدارند. نام این جشنواره به دلیل سوزاندن پیکری از چوب در طوب جشنوراه، گرفته شده است. این رویداد به منظور بیان تجربه در جامعه از هنر، ریشه اعتماد به نفس و اعتماد، برگزار می‌شود.


شماره پنج: جشنواره یخ و برف هاربین – هاربین، چین

این جشنواره، نمایشگاهی از مجسمه‌های ساخته شده از برف و یخ است. هرساله افرادی که در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند، مجسمه‌های باورنکردنی و عجیبی از یخ و برف ساخته و سپس با نور و لیزر آنرا تزئین می‌کنند. این نمایشگاهی فوق‌العاده برای ارائه است.


شماره ششم: جشنواره شب‌های سفید – سنت پترزبورگ، روسیه

جشنواره شب سفید، یک جشنواره هنری بین‌المللی در روسیه می باشد که سالانه در طول ساعات نیمه شب برگزار می‌شود. این جشنواره همراه با اجرای باله، رقص روسی، اپرا و موسیقی کلاسیک و حضور خوانندگان، نوازندگان و بازیگران بین‌المللی و معروف، برگزار می‌شود. سالانه تخمین زده می‌شود که حدود 1میلیون نفر در این جشن شرکت می‌کنند.


شماره هفتم: روز مردگان، مکزیک

تعطیلات مکزیک، در مکزیک و در فرهنگ دیگر نقاط جهان، جشن گرفته می‌شود. جشن‌های مکزیکی معمولا بر روی اجتماع خانواه و دوستان تمرکز می‌کنند. در این روز خانواده‌ها با در دست داشتن جمجمه‌های قندی، گل، شمع، غذاهای مورد علاقه مرحوم و نوشیدنی به زیارت قبر خانواده و دوستان می‌روند و برای آنان دعا می‌خوانند.


شماره هشتم: جشن گاو‌بازی – پامپلونا، اسپانیا

جشن گاو‌بازی، بخشی از جشنواره معروف سان فرمین است. این تمرینی است برای جشنواره‌ی سان‌فرمین، به طوری که گاو‌ها از ساعت 8 صبح طبق قوانینی که دارد در خیابان‌های باریک و تنگ رها کرده و مردم با دویدن به شاید و خنده می‌پردازند. البته نباید از این موضوع غافل شد که هر ساله تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان مجروح می‌شوند. این آسیب‌ها جدی نیست.


شماره نهم: جشن هولی، هند

جشنواره‌ای که در بهار انجام می‌شود و به جشن هولی یا جشن رنگ هند نیز معروف است. این جشن مذهبی و سنتی هندوان است که از شب گذشته با رقص، آواز و آتش‌بازی شروع می‌شود. صبح روز بعد، تمام کسانی که در جشنواره شرکت می‌کنند، به روی یکدیگر پودر رنگی خشک و آب می‌پاشند. فرقی ندارد، پسر و جوان، کودک و نوجوان، غریبه و آشنا، همه و همه در این جشن شرکت کرده و بر روی یکدیگر رنگ می‌پاشند.


شماره دهم: جشنواره آتش آپ هلی آ، اسکاتلند

این جشن در لیریک، شتلند، در آخرین سه‌شنبه ژانویه اتفاق می‌افتد. این جشن همراه با راهپیمایی و دیدار با مشعلی سوزان است. این جشن، ساعت‌ها به طول می‌انحامد که همراه با رقص و شادی است.

منبع: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران